Van dromen naar daden

Van dromen naar daden.

Onder die titel lanceert VVD Deventer haar programma voor de aankomende gemeenteraadsverkiezingen op 14, 15 en 16 maart. Aan het programma schreven deze keer niet alleen leden, maar ook een groot aantal andere betrokken inwoners en ondernemers mee. Naast ambitieuze plannen voor veiligheid, economie en bereikbaarheid bevat het programma een belofte aan Colmschate en Bathmen: er worden daar geen windmolens gebouwd.


‘Trots ben ik op dit mooie programma’, glundert lijsttrekker Bas Donkers, ‘maar bovenal heb ik heel veel zin in de campagne en in de komende vier jaar. We hebben een geweldig team met veel positieve energie klaar staan. We staan in de startblokken om weer mee te sturen in de Gemeente Deventer. Na acht jaar in de oppositie wordt het tijd voor een flinke scheut liberalisme, optimisme en durf in de coalitie en het college.’


De titel ‘Van dromen naar daden’ dekt volgens Donkers dan ook de lading. ‘We barsten van de ideeën en goede plannen voor onze stad, dorpen en het buitengebied. En we gaan alles op alles zetten om zo veel mogelijk van onze ambities waar te maken. We hebben daarvoor gesproken met onze leden, maar ook mensen van buiten onze afdeling. Ondernemers uit de horeca, bevlogen professionals uit de zorg en het onderwijs en begeesterde Deventenaren die ook vooruit willen met onze gemeente.’


Het programma bevat veel herkenbare thema’s als veiligheid, bereikbaarheid, werkgelegenheid en economie. Ook de woningnood speelt een grote rol. Donkers: ‘We hebben jarenlang zitten slapen op het gebied van woningbouw. Het is nu tijd voor actie. Er staan nog minder dan 100 woningen te koop in de hele gemeente. Dat is echt ongekend. Daarom willen we 10.000 woningen bouwen. Binnen de grenzen van stad en dorpen waar het kan, daarbuiten als het moet. We willen bouwen om de doorstroming te bevorderen. Dus voor starters, ouderen en kleinere huishoudens. Daarbij moeten we de hoogte in en compacter bouwen en flexwoningen plaatsen om de ergste nood op te lossen. Dat er anno 2022 mensen en jongeren dak- en thuisloos zijn, vind ik iets om je voor te schamen.’


Het verkiezingsprogramma bevat vooral plannen, ambities en voornemens. ‘Dat is een spel van geven en nemen’, erkent Donkers ruiterlijk, ‘maar wat ons betreft is er wel één granieten belofte: we bouwen geen windmolens. Niet in Colmschate. Niet in Bathmen. Punt. Onze gemeente is te mooi om te laten ontsieren door turbines van ruim tweehonderd meter hoog. De gevolgen voor de gezondheid van mensen en de effecten op natuur en milieu zijn te ongewis. Niet doen. Daar mag de kiezer ons op afrekenen’, besluit Donkers.