Raadlid Wendy Schol volgt Bas Donkers op als fractievoorzitter van VVD Deventer. Schol werd afgelopen maand verkozen tot lijsttrekker voor de aanstaande gemeenteraadsverkiezingen. Ze wil de komende periode als fractievoorzitter extra zichtbaar zijn in de gemeenteraad en daarbuiten.
‘Ik geef met groot vertrouwen het stokje van fractievoorzitter door aan Wendy’, zegt Donkers. ‘Enige tijd geleden heb ik de knoop doorgehakt niet meer verkiesbaar te zijn. Ik heb het raadswerk en het fractievoorzitterschap met enorm veel plezier gedaan. Maar na acht jaar is het tijd voor iets anders.’ Donkers blijft tot aan de verkiezingen op 18 maart 2026 raadslid namens de VVD en plaatsvervangend voorzitter van de gemeenteraad.
Schol: ‘Ik heb deze periode veel geleerd van Bas. Hij is een prettig persoon en een zeer vaardig raadslid. Daarom ben ik trots dat ik het voorzitterschap van hem mag overnemen. Ook ben ik dankbaar voor het vertrouwen dat ik krijg van de overige fractieleden om de kar te trekken. De komende maanden blijf ik mijn uiterste best doen voor een liberaler Deventer en een geweldige verkiezingsuitkomst in maart.’